Redukcja masy ciała

Nadmierna masa ciała może wiązać się z pogorszeniem stanu zdrowia, wyników badań, samopoczucia i samooceny. Może powodować trudności w wykonywaniu codziennych czynności, podejmowaniu aktywności fizycznej, trudności w zabawie z dziećmi, czy wnukami, oraz obniżać jakość życia.

Chęć redukcji masy ciała, potocznie zwanej odchudzaniem, wciąż jest najczęstszym powodem, dla którego Pacjent odwiedza dietetyka.

Zwykle Pacjent, który trafia do gabinetu dietetycznego, ma za sobą różne próby redukcji masy ciała i historię stosowania popularnych i restrykcyjnych "diet-cud", które, choć na początku w krótkim czasie przyniosły upragnione efekty w "zgubionych kilogramach", z czasem spowodowały niedobory żywieniowe i/lub efekt jo-jo.

Wyobraź sobie, że możesz jeść “normalnie” (wprowadzając zmiany w swoim żywieniu, na które jesteś gotowy/a), czuć się dobrze, a przy okazji trwale zmniejszyć masę ciała, bez stosowania restrykcyjnych diet!

Jeśli chcesz w bezpieczny i trwały sposób zredukować masę ciała, stosując dietę indywidualnie dostosowaną do Twoich potrzeb i preferencji, serdecznie zapraszam na konsultacje dietetyczne/psychodietetyczne.